پیتزا یک غذای دوست داشتنی است که مردم در سراسر جهان از آن لذت می برند و کلید درست کردن یک پیتزا عالی خمیر آن است. خمیر پیتزا مخلوط ساده ای از آرد، آب، مخمر، نمک و گاهی شکر و روغن است. در این مقاله، هر آنچه را که باید در مورد خمیر پیتزا بدانید را بررسی خواهیم کرد.


عناصر

مواد تشکیل دهنده خمیر پیتزا ساده و به راحتی در دسترس است. شما به آرد همه منظوره، آب گرم، مخمر، نمک، شکر و روغن زیتون نیاز دارید. استفاده از مواد باکیفیت به خصوص آرد برای بهترین نتیجه مهم است.

آماده سازی

برای تهیه خمیر پیتزا، ابتدا آرد، مخمر، نمک و شکر را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. به تدریج آب گرم و روغن زیتون را به مواد خشک اضافه کنید و با قاشق چوبی یا همزن پایه دار هم بزنید. خمیر را ورز دهید تا نرم و کشدار شود سپس آن را در ظرفی چرب کرده و روی آن را با حوله مرطوب بپوشانید و اجازه دهید 1 تا 2 ساعت ور بیاید. پس از ور آمدن خمیر، آن را با مشت بکوبید و به شکل و ضخامت دلخواه باز کنید.

نکاتی در طرز تهیه خمیر پیتزا :

در اینجا چند نکته برای تهیه خمیر پیتزای عالی آورده شده است:


از آرد مناسب استفاده کنید - آرد همه منظوره متداول ترین آرد مورد استفاده برای خمیر پیتزا است، اما می توانید از آرد نان یا آرد 00 نیز برای بافت جویدنی استفاده کنید.


مواد را با دقت اندازه گیری کنید - اندازه گیری مواد برای بیرون آمدن صحیح خمیر بسیار مهم است، بنابراین از ترازو آشپزخانه یا فنجان و قاشق برای اندازه گیری دقیق مواد استفاده کنید.


خمیر را به درستی ورز دهید - ورز دادن خمیر برای ایجاد گلوتن و ایجاد بافتی صاف و الاستیک مهم است. خمیر را حداقل 10 دقیقه ورز دهید.


اجازه دهید خمیر به درستی ور بیاید - فرآیند بالا آمدن به خمیر اجازه می دهد تا تخمیر شود و طعم و مزه پیدا کند. خمیر را حداقل یک ساعت در جای گرم و با یک حوله مرطوب بپوشانید.


فر خود را از قبل گرم کنید - قبل از پخت پیتزا فر را روی دمای بالا، معمولاً حدود 500 درجه فارنهایت، گرم کنید. این تضمین می کند که پوسته به درستی پخته و ترد می شود.


نتیجه

خمیر پیتزا پایه و اساس یک پیتزای عالی است و با مواد اولیه و آماده سازی مناسب، هرکسی می تواند یک خمیر پیتزای خوشمزه در خانه درست کند. برای ایجاد پیتزای عالی خود، آردها و تاپینگ های مختلف را آزمایش کنید. این نکات را برای تهیه خمیر پیتزای عالی دنبال کنید تا در خانه پیتزای با کیفیت رستوران درست کنید. در رستوران دیبارو همه روزه میتوانید از ساعت 12 ظهر از روش سفارش آنلاین غذا از پیروزی سفارش خود را ثبت کنید و غذای خود را درب منزل تحویل بگیرید.